Phone 0878 684 347; 0879 235 203 Email info-1702602@edu.mon.bg ; ptgrz@ptgrz.org
PTG

НАЦИОНАЛНА ПРОФЕСИОНАЛНА ТЕХНИЧЕСКА ГИМНАЗИЯ
„ШАНДОР ПЕТЬОФИ” гр. РАЗГРАД

Последните „Пъстри номинации“ в НПТГ

21.12.2024

Последните „Пъстри номинации“ в НПТГ

Последните „Пъстри номинации“ в НПТГ „Ш. Петьофи“

 

   На 20. 12. 2024 г. в НПТГ „Ш. Петьофи“ се проведоха десетите „Пъстри номинации“. Един авторски проект на г-жа Мария Георгиева, чиято цел е като контрапункт на негативното и песимистичното, които ни заобикалят отвсякъде, във фокуса да се поставят позитивното и оптимистичното, които се случват в гимназията.

    В Актовата зала на Механото по традиция бяха връчени годишните награди в категориите: Сливи за смет – на 10.а клас, Спортист на годината – на Йоан Янков от 12.г клас, Fair Playна Преслава Петрова от 11.е клас, Даскал STARна г-н Калоян Радков, Плувец срещу течението – на Алекс Стефанов от11.г клас. Наградите бяха осигурени от вече традиционните спонсори на такива изяви в Механото – Булкорп и СМТ, както и Каспаров принт ООД.

 

   На това събитие своите отличия получиха и призьорите от първото издание на проведения на 17. 12. МЕХАНО КУИЗ, начело с отбора победител на г-н Пламен Петров. Учениците благодариха на организатора, г-н Борис Атанасов, за възможността да проверят и докажат своите знания.

 

   Истински празнична атмосфера на сцената със своите емоционалност и ентусиазъм сътвориха водещите Димитър Емануилов и Окан Мехмед, участниците в скечове на теми от ученическия живот Илия Петков, Мартин Вълчинов, Алекс Стефанов и Виктория Валентинова, учителките Десислава Павлова и Янка Матеева, както и техническият екип – Деан Иванов и Никола Николов. Поредният екип, организиращ тази изява, който доказва, че в НПТГ „Ш. Петьофи“ има немалко млади хора с креативност и потенциал, способни да създадат нещо добро.

 

   След официалната част събитието продължи с традиционния – вече единадесети, коктейл в стола на училището, където класовете бяха подредили свои празнични маси. Наградата за най-добре аранжирана маса отиде в 9.а клас.

 

   Макар организаторът на „Пъстрите номинации“ г-жа Мария Георгиева да обяви, че това е последното издание на проекта, Механото, което през последните години подмладява своя учителски състав, ще продължи да представя доброто в училището  по нов, с усет към модерното, атрактивен начин.